Dlaczego warto postawić na klocki plastikowe?

Można zaobserwować, że mimo upływu lat klocki plastikowe cały czas cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci w różnym wieku. Jakie są zdecydowanie największe zalety tego rodzaju zabawek? Czy na pewno są one bezpieczne? 

Zalety klocków plastikowych

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że praktycznie nic nie jest w stanie tak zacieśnić więzi między rodzicami, a dziećmi jak zabawa klockami czy wspólne czytanie książek. Warto zadać sobie pytanie: dlaczego klocki są tak istotną i wartościową zabawką? Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że dostępne na rynku niezwykle zaawansowane i przekombinowane produkty ograniczają maluchom zmysł twórczy, a także blokują odkrywane zupełnie nowych rzeczy. Oczywiście zabawa zwykłymi klockami plastikowymi będzie wymagała od dzieci zdecydowanie większego wysiłku. Pociechy będą bowiem musiały poważnie zastanowić się, jak zbudować domek czy samochód. Dziecko dzięki temu będzie uczyło się zarówno cierpliwości, jak i wytrwałości w dążeniu do celu. Należy mieć świadomość, że nie zawsze najprostsze rozwiązania będą najlepsze dla dzieci. Godny uwagi jest fakt, że budowanie różnego rodzaju konstrukcji z omawianych plastikowych klocków daje zdecydowanie więcej możliwości, niż mogłoby się wydawać. Nie można zapomnieć, że im większy jest zestaw klocków, tym więcej możliwości będzie miało dziecko. 

Czy plastikowe klocki są bezpieczne dla dzieci?

Jak wiadomo, z roku na rok coraz częściej słyszy się o tym, jak szkodliwy jest plastik. Rodzice bardzo często mają ogromne wątpliwości, czy na pewno wspomniane plastikowe klocki będą najlepszym możliwym rozwiązaniem dla ich pociech. Oczywiście, że tak, wystarczy przed podjęciem ostatecznej decyzji zwrócić szczególną uwagę na kilka ważnych kwestii. Rekomendowane jest szukanie w sklepach klocków atestowanych. Muszą one posiadać atesty unijne, a także być zgodne z normami unijnymi. Zalecane jest postawienie na plastikowe klocki konstrukcyjne znajdujące się w ofercie znanych i renomowanych producentów. Rodzice będą mieli dzięki temu pewność, że produkty są zarówno higieniczne, jak i trwałe.